Z których polskich miast najczęściej są organizowane wyjazdy do Niemiec?

Wybierasz się busem do Niemiec, ale nie wiesz, z jakich miejscowości można rozpocząć taką podróż? Poniżej znajdziesz przykłady polskich miast, z których najczęściej startują przewoźnicy.

Miasta, z których organizowane są wyjazdy do Niemiec

Na wstępie należy zaznaczyć, że obecnie przewoźnicy oferują przewozy z niemal każdego miasta wojewódzkiego. Oczywiście im większa miejscowość, tym więcej ofert. Mowa tu między innymi o Warszawie, Krakowie czy Trójmieście. W tych regionach odbywa się bardzo dużo wyjazdów z przeróżnymi przewoźnikami.

Zdaje się jednak, że najwięcej wyjazdów jest organizowanych z miejscowości położonych na zachodzie Polski, czyli najbliżej granicy. Nie sposób wymienić wszystkie miasta, które są punktem startowym w podróży busem do Niemiec. Opole, Chorzów, Bytom, Katowice, Gliwice, Mysłowice czy Ruda Śląska to tylko niektóre przykłady. Można ogólnie stwierdzić, że wyjazdy są organizowane z niemal wszystkich regionów Polski, jednak najwięcej ofert można znaleźć na zachodzie kraju.

Z jakiego miasta wyruszyć do Niemiec?

Oczywiście najkorzystniej wyruszyć ze swojego miasta zamieszkania. Wówczas nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów dojazdu do innej miejscowości, co znacząco skraca czas całej podróży. Jeżeli jednak w Twoim regionie jest mało ofert tego rodzaju, najlepiej poszukać przewozów właśnie na zachodzie Polski. Wielu przewoźników startuje ze Śląska, robiąc przystanki wzdłuż granicy z Niemcami.

Jeżeli chcesz pojechać busem do Niemiec, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zatrzymujemy się w wielu polskich miastach, a jednocześnie oferujemy usługę door to door, czyli dojazd z adresu pod adres. Gwarantujemy bezpieczeństwo oraz pełen komfort podróży, co jest niezwykle ważne na tak długiej trasie. W razie pytań zachęcamy do kontaktu.