Sen w busie. Jak przespać podróż w spokoju?

Daleka podróż nawet najbardziej komfortowym, nowoczesnym busem może okazać się wyczerpująca. Nic dziwnego, że zmęczenie w trakcie jazdy prędzej czy później dopada każdego pasażera. Co jednak zrobić, kiedy wraz z nim sen nie chce przyjść? Jak poradzić sobie z bezsennością w podróży?

Czemu w podróży ciężko jest zasnąć?

Są osoby, którym zaśnięcie w podróży przychodzi niezmiernie łatwo. Dla znacznej większości jednak zapadnięcie w sen w takich warunkach graniczy z cudem. Trudno się temu dziwić. Hałas, brak możliwości przyjęcia ulubionej pozycji, stres związany z podróżą… to tylko jedne z wielu rzeczy, które sprawiają, że sen nie przychodzi. Jednak zwłaszcza na dalekich trasach – np. w trakcie przewozów do Niemiec – dłuższa drzemka jest wręcz niezbędna, aby po dotarciu na miejsce móc bez problemu funkcjonować. Warto wobec tego przygotować się do podróży w taki sposób, aby zapewnić sobie jak najbardziej komfortowe warunki, sprzyjające zaśnięciu. Co może okazać się przydatne?

Sprawdzone sposoby na bezsenność w podróży

Nic nie zastąpi własnego łóżka, ale jest kilka rzeczy, które skutecznie pomogą stworzyć iluzję zacisznej sypialni, nawet w trakcie przewozów do Niemiec czy innego, dalekiego kraju. Co warto spakować ze sobą? Przede wszystkim opaskę na oczy, która pomoże odseparować się od otoczenia i odciąć dostęp do światła.  Przydatny może okazać się również własny koc i poduszka. O wiele przyjemniej i przytulniej zasypia się w towarzystwie ulubionych tekstyliów. A to jeszcze nie wszystko. Warto zaopatrzyć się również w stopery do uszu lub słuchawki oraz playlistę z muzyką relaksacyjną. Ważne jest także, aby mieć na sobie wygodne ubranie, które nie uwiera, nie gryzie, ani nie krępuje ruchów. Dzięki temu zasypianie w busie stanie się znacznie prostsze.