Fakty i mity na temat przewozów busem

Przewozy busami cieszą się w Polsce dużą popularnością. Wiele firm oferuje transport krajowy lub międzynarodowy np. z Polski do Niemiec i z powrotem. Wybór tego rozwiązania ma wiele korzyści, niemniej w świadomości niektórych pasażerów utarło się wiele mitów. W dzisiejszym wpisie postanowiliśmy się rozprawić z kilkoma z nich.

Przejazdy busami są drogie – MIT

Wielu podróżujących niesłusznie uważa, że przewozy busami za granicę są drogie. Prawda jest jednak taka, że koszt takiej formy transportu wcale nie jest najwyższy. Pasażerowie mogą liczyć na konkurencyjne ceny. Z pewnością przy obowiązujących cenach paliwa transport do Niemiec pod wskazany adres busem będzie tańszy od jazdy własnym samochodem. Mniej wyniesie też od podróży publicznymi środkami transportu, do których zwykle trzeba dodać koszt przejazdów taksówkami z dworca lub lotniska.

Kilkugodzinna jazda busem jest niekomfortowa – MIT

Jazda busem to wbrew pozorom wcale nie mniej komfortowa opcja od jazdy samochodem osobowym. Każdy pasażer ma dostateczną ilość miejsca do siedzenia oraz przechowywania bagaży. I choć prawdą jest, że liczba przewożonych bagaży jest ograniczona, istnieje możliwość przewiezienia nadprogramowych pakunków po wcześniejszym uzgodnieniu tego z kierowcą. Podróżujący mogą też korzystać z wielu udogodnień takich jak np. dostęp do klimatyzacji czy też darmowego Wi-Fi.

Podróż busem jest czasochłonna – MIT

Trasy przewozowe są układane indywidualnie dla każdej grupy pasażerów. Kierowcy zawsze ustalają plan podróży w taki sposób, by maksymalnie skrócić jej czas. Każdy podróżujący jest też odbierany spod konkretnego adresu oraz dowożony w wybraną przez siebie lokalizację. Nie musi tym samym tracić czasu na przesiadki lub dodatkowe transfery. W ten sposób szybciej dociera do miejsca docelowego.