Dziesięć zalet podróży busem

Planujesz wyjazd na wakacje? Dojeżdżasz do pracy w Niemczech? Przeczytaj naszą listę dziesięciu zalet, jakimi cechuje się podróż busem.

1. Oszczędność

Podróż busem jest o wiele tańsza niż lot samolotem czy przejazd pociągiem – szczególnie w przypadku dalekich tras. Ponadto firmy przewozowe często oferują atrakcyjne zniżki i bilety miesięczne.

2. Wygoda

Współczesne busy wyposażone są we wszystko, co jest wymagane do komfortowej podróży – wygodne siedzenia, dostęp do multimediów czy gniazdka, do których podłączymy telefon lub laptop.

3. Klimatyzacja i ogrzewanie

Macie dość marznięcia w nieszczelnym przedziale w czasie długich zimowych podróży lub duszenia się z gorąca podczas wyjazdu na wakacje? Dzięki ogrzewaniu i klimatyzacji w busach nie będziecie już musieli przejmować się skrajnymi temperaturami.

4. Bezpośredni transport

Przewóz osób busem pozwala na bezpośredni przejazd z umówionego adresu do miejsca przeznaczenia, bez konieczności zatrzymywania się na stacjach pośrednich. Dzięki temu dotrzecie więc na miejsce o wiele szybciej, niż decydując się na podróż pociągiem.

5. Dostęp do Internetu

Jesteście już zmęczeni wielogodzinnymi lotami, podczas których nie wolno Wam nawet sprawdzić Facebooka? Podróżując busem, będziecie mogli skorzystać z własnego pakietu internetowego lub wifi udostępnionego przez przewoźnika.

6. Muzyka umilająca drogę

Wielu przewoźników umila pasażerom czas za pomocą dyskretnej muzyki. Możecie także słuchać własnej muzyki z dowolnego odtwarzacza wyposażonego w słuchawki.

7. Telewizja

Podczas dłużącej się trasy można oglądać filmy lub telewizję na odbiorniku znajdującym się na wyposażeniu pojazdu.

8. Brak limitu bagażowego

Pamiętacie wszystkie te podróże pociągiem, po których musieliście donieść ciężki bagaż z dworca aż do hostelu? Bus dowiezie Was prosto na miejsce przeznaczenia, a jego kierowca pomoże Wam wyjąć walizkę z bagażnika.

9. Sen

Nowoczesne busy posiadają wygodne rozkładane fotele, umożliwiające ułożenie się w pozycji półleżącej – jedyne, czego należy dopilnować, to zachowanie komfortu pasażera siedzącego z tyłu.

10. Bezpieczeństwo

W odróżnieniu od niektórych pociągów, busy są poddawane regularnym przeglądom technicznym, dzięki czemu pozostają sprawne i funkcjonalne. Ponadto ich kierowcy dbają o to, by podróż przebiegała spokojnie i bez niespodzianek.