Dobre zachowanie w busie. Dekalog pasażera

Podróżując busem, musimy dostosować się do ogólnie panujących zasad, które dotyczą właściwego zachowania. Kultura osobista oraz przestrzeganie obowiązującego w busie regulaminu to konieczność. Wyjaśniamy, w jaki sposób nie należy zachowywać się podczas podróży busem.

Podróż busem – tych zasad trzeba przestrzegać!

Podróż busem np. Polska-Niemcy ma być nie tylko bezpieczna, o co dbają kierowcy, ale także komfortowa dla każdego z jej uczestników. To wymusza określone zachowanie się wszystkich pasażerów. Każdy pasażer powinien pamiętać przede wszystkim o tym, że nie podróżuje sam i dbać o to, aby nie zakłócać spokoju współtowarzyszy podróży.

Dobre zachowanie w busie powinno uwzględniać przede wszystkim zachowanie odpowiednio wysokiego poziomu kultury osobistej. W celu uniknięcia nieprzyjemnych sytuacji oraz problemów każdy pasażer powinien:

  • unikać głośnego zachowania,
  • unikać wygłaszania poglądów na tematy polityczne, religijne itp.,
  • unikać wulgaryzmów,
  • unikać zbytniej swobody zachowania (zdejmowanie elementów odzieży i obuwia),
  • nie naruszać prywatnej przestrzeni współpasażerów,
  • nie wdawać się w rozmowy z kierowcą.

Przed i w trakcie podróży nie należy spożywać alkoholu; w busie nie można też palić tytoniu.

Oglądając filmy i słuchając muzyki na urządzeniach mobilnych, konieczne jest korzystanie ze słuchawek, aby nie zakłócać spokoju innych pasażerów.

Dobre zachowanie w busie podstawą przyjemnej podróży

Powyższe zasady to podstawa udanej i przyjemnej podróży busem. Powinniśmy ich przestrzegać zawsze, gdy przebywamy w większej grupie obcych nam osób. Warto pamiętać, że podróżując w parze, nie należy zbytnio afiszować się ze swoimi uczuciami, bo może to doprowadzić do zgorszenia się innych pasażerów.

Zapewniamy możliwość wygodnego i bezpiecznego podróżowania na trasie Polska-Niemcy i Niemcy-Polska. Oddajemy do Państwa dyspozycji nowoczesne i gwarantujące komfort podróży busy, a nasi doświadczeni kierowcy dbają o to, aby podróż była bezpieczna i przebiegała bez zbędnych niespodzianek. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy przewozowej oraz skorzystania z naszych usług.