Do których niemieckich miast najczęściej wyjeżdżają Polacy?

Niemcy to kraj, który jest chętnie odwiedzany przez Polaków. Ma to związek nie tylko z wyjątkowymi walorami turystycznymi niektórych miast, ale także możliwością podjęcia pracy, która gwarantuje godne zarobki oraz pozwala na stały kontakt z mieszkającą w Polsce rodziną. Wyjaśniamy, które niemieckie miasta są często odwiedzane przez Polaków i jak podróżować do Niemiec, aby uniknąć dużych wydatków.

Polscy turyści w Niemczech – jakie miasta odwiedzają najczęściej?

Polacy od kilku lat są motorem niemieckiej turystyki. Potwierdzają to statystyki Niemieckiej Centrali Turystycznej, która systematycznie monitoruje ruch turystów na terenie kraju. Gdzie najczęściej można spotkać naszych rodaków? Do chętnie odwiedzanych przez Polaków miast zaliczamy przede wszystkim Berlin, Drezno, Żytawę, Heidelberg, Bayreuth, Neuschwanstein, Kolonię, a także Dortmund i Hannover.

Nie ma się czemu dziwić, bo nasz zachodni sąsiad ma wiele do zaoferowania dla żądnych różnych wrażeń i przygód turystów. Historyczne miasta, nowoczesne rozrywki, urzekające niesamowitymi widokami rejony oraz korzystne ceny wypoczynku sprawiają, że coraz chętniej podróżujemy właśnie w tym kierunku. Co więcej, na wzrost zainteresowania podróżami do Niemiec wpłynęły liczne udogodnienia, które są związane z transportem. Obecnie możemy korzystać z komfortowych i bezpiecznych przewozów osób busami, które są doskonałą alternatywą dla podróży samolotem, autokarem, pociągiem i własnym samochodem.

Jak zwiedzić Niemcy niewielkim kosztem?

Niezależnie od tego, w jakim celu udajemy się do Niemiec, możemy sporo zaoszczędzić na transporcie, wybierając podróż busem. To rozwiązanie zarówno dla samotnych podróżnych, jak i większych grup, które podróżują np. w rodzinnym gronie. Opcja ta gwarantuje komfort, wygodę, bezpieczeństwo oraz pewność, że dotrzemy na miejsce w sposób, który sprzyja zyskaniu sił do zwiedzania. Oferujemy przejazdy busami na trasie Polska-Niemcy i Niemcy-Polska. Odbywają się one nowoczesnymi pojazdami, które prowadzą doświadczeni kierowcy. Dla osób stawiających na maksymalną wolność oraz lubiących wycieczki objazdowe przygotowaliśmy korzystną cenowo ofertę wynajmu krótko i długoterminowego naszych pojazdów. Podróż busem to również korzystna opcja dla osób udających się do Niemiec w celach zarobkowych, które dość często wyjeżdżają za granicę i wracają do kraju.