Czy w busach jest dostęp do internetu?

Nie jest tajemnicą, że podróż busem za granicę jest stosunkowo długa. Osoby nieprzyzwyczajone do dalszych tras najczęściej starają się zorganizować sobie ciekawe zajęcia. Książka, gra, szydełkowanie, sen… To tylko niektóre aktywności, na które decydują się pasażerowie. Niekiedy mają oni zaś ochotę na surfowanie po sieci. Pojawia się jednak pytanie, czy w busach jest w ogóle internet?

Podróż busem a używanie internetu

Niestety nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy we wszystkim busach udostępniany jest internet. Niektórzy przewoźnicy oferują swoim pasażerom taką opcję, inni zaś nie. Zdarza się również, że niekiedy jest to dodatkowa usługa, za którą należy uiścić stosunkową opłatę. Jeżeli więc zależy Ci na dostępie do sieci, przed podróżą zasięgnij informacji u źródła.

Jadąc busem do Niemiec lub do innego miejsca poza granicami kraju, warto mieć na uwadze, że połączenie może być niestabilne. Oznacza to, że nawet jeżeli przewoźnik oferuje dostęp do internetu, jego użytkowanie może być znacznie utrudnione. Wynika to oczywiście z chwilowych zaników zasięgu. Wówczas internet działa bardzo wolno lub nawet w ogóle.

Podpowiadamy, że wybierając się w podróż busem, warto wykupić dodatkowy pakiet u swojego operatora. Niekiedy jest to koszt jedynie kilku złotych, a taki drobny wydatek może znacząco umilić podróż. Pamiętaj także, że po przekroczeniu granicy mogą być naliczane dodatkowe koszty za transmisję danych. Warto więc sprawdzić warunki umowy usługi telekomunikacyjnej.

mężczyzna korzysta z telefonu w busie

Jak spędzać czas podczas podróży busem?

Nawet jeżeli Twój przewoźnik nie oferuje dostępu do internetu, to nie znaczy, że czeka Cię dłużąca się podróż. Wystarczy dobrze zorganizować sobie czas, aby trasa przebiegła szybko i przyjemnie. Zauważamy, że nasi pasażerowie najchętniej oddają się ulubionej lekturze. Mowa tu zarówno o tradycyjnym czytaniu, jak i o słuchaniu audiobooków. Część osób zwyczajnie zasypia, aby obudzić się jak najbliżej celu.