Co warto zobaczyć, będąc na wycieczce w Niemczech?

Wybierasz się do Niemiec i nie wiesz, jakie miejsca są warte uwagi? A może szukasz najciekawszych atrakcji, które spełnią Twoje oczekiwania? Świetnie się składa, bo poniżej znajdziesz interesujące propozycje.

Top 5 atrakcji w Niemczech

Należy na wstępie zaznaczyć, że Niemcy to duży i zróżnicowany kraj, dlatego nie sposób wymienić wszystkie warte uwagi atrakcje. Jeżeli chcesz zobaczyć jak najwięcej, możesz zaplanować tzw. objazdówkę. Niektórzy decydują się na transport do Niemiec pod wskazany adres, a następnie wynajmują samochód.

Pierwszą atrakcją, której nie może zabraknąć w tym zestawieniu, jest oczywiście Brama Brandenburska. To obowiązkowy punkt wycieczki, będący niejako znakiem rozpoznawczym nie tylko Berlina, ale i całych Niemiec. Gdy już będziesz w tym mieście, zajrzyj także do słynnego ZOO, które istnieje od XIX wieku.

Aktywnym turystom, którzy lubią nie tylko zwiedzanie, ale i dobrą zabawę, z pewnością spodoba się park rozrywki Europa-Park w Rust. Oferuje on wiele ciekawych wrażeń, w tym między innymi przejazd największą w Europie kolejką górską. Park ma aż 95 hektarów, dlatego każdy z uczestników wycieczki znajdzie coś dla siebie.

Na uwagę zasługuje również słynny zamek Neuschwanstein. To piękny budynek z epoki romantyzmu, który zachwyca nie tylko fascynującą architekturą i monumentalnością, ale i malowniczymi widokami. Swoistym powrotem do przeszłości jest także niewielkie miasteczko Rothenburg ob der Tauber. W mieście zachowało się wiele architektury średniowiecznej, którą znamy z książek historycznych.

Miłośnicy pięknych widoków zdecydowanie powinni wybrać się do Doliny Mozeli. Ogromne tereny winiarskie wręcz zapierają dech w piersiach. W okolicy można również zwiedzić zamek, odbyć rejs statkiem oraz oczywiście skosztować lokalnego wina.