Bus z Polski do Niemiec jako alternatywa dla samolotu

Niemcy to kraj, który jest niezwykle często odwiedzany przez Polaków zarówno w celach zarobkowych, jak i turystycznych. Wszystko za sprawą stosunkowo niedużej odległości oraz otwartych granic.

Najszybszym środkiem transportu za granicę jest samolot. Jednak coraz częściej rodacy wybierają alternatywne rozwiązania. Należy do nich m.in. podróżowanie busem. Ten środek transportu zyskuje coraz większą popularność. Porównajmy zatem te dwie możliwości i sprawdźmy czy przejazd busem do Niemiec to dobra alternatywa dla lotów samolotem.

Rodzaj transportu a czas dotarcia do celu

Jak wspomnieliśmy we wstępie naszego artykułu najszybciej podróżuje się samolotem. Jednak analizując czas podróży należy wziąć pod uwagę także czas dojazdu na lotnisko w Polsce oraz czas jaki poświęcimy na przemieszczenie się z niemieckiego lotniska do punktu docelowego naszej wyprawy. Pamiętaj, że samolot kursuje jedynie w zakresie tras lotniczych. Doskonałą alternatywą jest zatem możliwość skorzystania z usługi door to door, która jest coraz popularniejsza wśród firm zajmujących się transportem osób. W praktyce oznacza to, że możesz wykupić bilet obejmujący przejazd spod konkretnego adresu do wybranej miejscowości na trasie. Taka możliwość rozwiązuje problem organizowania dodatkowego transportu na i z lotniska oraz może skrócić całkowity czas podróży między punktem „A” a punktem „B”.

Koszty podróży

Porównując ceny biletów lotniczych a ceny biletów na przejazdy busem nie mamy żadnych wątpliwości, że to drugie rozwiązanie zdecydowanie wygrywa. Przeloty samolotem są po prostu drogie i nie każdy może sobie pozwolić na taki środek transportu. Dodatkową wadą jest fakt, że bardzo często bilety lotnicze należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem, a przecież plany mogą się zmienić. Jesteś wówczas narażony na stratę pieniędzy, które zapłaciłeś za miejsce w samolocie. Przejazdy busem natomiast organizowane są na tyle często, że nie musisz planować podróży i rezerwować biletu na kilka tygodni przed wyjazdem. Miejsce w busie możesz zarezerwować spontanicznie.

Elastyczność oferty

Decydując się na przelot samolotem właściwie całkowicie musisz się dostosować do warunków podróży. W przypadku przejazdu busem istnieje dużo większa elastyczność oferty. Jak już wcześniej wspominaliśmy kierowca może zabrać Cię właściwie spod drzwi Twojego domu. Jeśli będziesz potrzebował rozprostować nogi lub napić się w spokoju kawy możesz to bez problemu zrobić w czasie przerw. Dodatkowo nowoczesne firmy transportowe oferują przejazd w bardzo komfortowych warunkach, dzięki flocie pojazdów o wysokim standardzie. Bez problemu skorzystasz z internetu, busy są także  klimatyzowane. Na koniec warto wspomnieć o miejscu na bagaż. W busie jest go dosyć, natomiast podczas lotu jego maksymalny ciężar jest narzucany, a za nadbagaż należy uiścić dodatkową opłatę.