Bus a autokar – dlaczego nie należy mieszać tych pojęć?

Wiele osób używa pojęć „bus” oraz „autokar” zamienienie. W rzeczywistości jest to dość duży błąd, ponieważ nazwy te dotyczą dwóch, zupełnie odmiennych środków komunikacji. Rozróżnienie wspomnianych terminów może przestrzec przed niechcianą pomyłką w przypadku chęci skorzystania z usług przewozowych.

Czym różni się bus od autokaru?

Na pierwszy rzut oka można zauważyć, że oba te środki transportu różnią się przede wszystkim swoimi gabarytami. Bus to stosunkowo niewielki pojazd, który posiada najczęściej 9 miejsc siedzących. Zdarzają się jednak nieco większe modele, np. z 23 siedzeniami. Autokar jest znacznie większy, bowiem może pomieścić nawet kilkudziesięciu pasażerów. Zwykle posiada on od 40 do 50 miejsc, jednak w modelach piętrowych może być ich nawet 60.

W związku z powyższym warto zaznaczyć, że bus jest bardziej komfortowym pojazdem. Mowa tu nie tylko o wygodzie kierowcy, ale także pasażerów. Ze względu na mniejszą wagę rozpędza się on bowiem znacznie szybciej. Jednocześnie jest zwrotniejszy, dzięki czemu prowadzący może wjechać nim także w ciasne zakamarki. To szczególnie ważne, gdy realizujemy usługę, w ramach której odbywamy podróż busem do Niemiec pod wskazany adres.

Co istotne, aby prowadzić wspomniane pojazdy, wymagane są inne kwalifikacje. Busy 9-cio osobowe traktowane są na równi z samochodami osobowymi, co oznacza, że kierowca musi posiadać jedynie prawo jazdy kategorii B. Nieco inaczej jest jednak z autokarami. W tym przypadku konieczne jest posiadanie prawa jazdy kategorii D.

Decydując się na nieco dalszą podróż, rozsądniej jest skorzystać z przejazdu busem. Czas jazdy będzie wówczas znacznie krótszy, co przełoży się na mniejsze zmęczenie. Co więcej, trasa przebiegnie o wiele bardziej komfortowo. Jeżeli poszukujesz przewoźnika do Niemiec, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy nie tylko atrakcyjne ceny, ale także sprawny i bezpieczny przejazd.